افزایش سرعت وب سایت , چگونه سرعت وب سایتمون رو افزایش بدیم ؟

افزایش سرعت وب سایت عملکرد وب سایت خود را بررسی کنید زیرا هر موردی فوق العاده مهم است .

چند سال پیش، آمازون گزارش داد که برای هر افزایش ۱۰۰ میلی ثانیه در سرعت وب سایت خود، افزایش درآمد را یک درصد افزایش دادند. این به دنبال اعلام گوگل بود که سرعت بارگذاری صفحات وب یک عامل برای رتبه بندی سایت در نتایج جستجوی گوگل بود.

فرایند بهینه سازی سرعت بارگذاری صفحات وب سایت شما می تواند یک فرآیند بی پایان باشد، مانند شبیه به اجرای یک تردمیل. بهینه سازی سرعت صفحه همواره برای بهبود خود وجود دارد و بنابراین هرگز کاملا رضایت بخش نخواهد بود. گفتم، در اینجا چند گام برای افزایش سرعت بار شماست.

حداقل درخواست های HTTP را کاهش دهید.

با توجه به انتشار یاهو، ۸۰ درصد از زمان بارگذاری صفحه، صرف بخشهای مختلف یک صفحه وب یعنی شیوه نامه، تصاویر، اسکریپت و غیره است.

از آنجا که درخواست HTTP برای هر یک از این عناصر ساخته شده است، اجزای صفحه بیشتر در صفحه، برای رندر طول می کشد .

گام اولیه در تلاش برای به حداقل رساندن درخواست ها، محدود کردن و ارزیابی تعداد درخواست ها و تعداد درخواست هایی است که سایت واقعا انجام می دهد.

با استفاده از Google Chrome، ابزار توسعه دهنده مرورگر به کاربران اجازه می دهد تعداد درخواست های HTTP ساخته شده توسط یک سایت را مشاهده کنند. برای دیدن تعداد درخواست های HTTP یک سایت باعث می شود کاربران بتوانند:

  1. راست کلیک بر روی صفحه که نیاز به تجزیه و تحلیل و بازرسی را انتخاب کنید.
  2. روی زبانه شبکه کلیک کنید.
  3. افزایش سرعت وب سایت

در صورتی که زبانه شبکه در دسترس نیست، ممکن است لازم باشد که مرز چپ را به سمت چپ بکشید و نوار جانبی را گسترش دهید.

ستون Name نشان دهنده فایل های واقع شده در صفحه است. اندازه هر فایل در ستون Size نمایش داده می شود و زمان برآورد بارگذاری هر فایل تحت ستون Time نشان داده می شود.

گوشه پایین سمت چپ صفحه، تعداد کل درخواستهای ایجاد شده سایت را جابجا می کند. کاربران با کاهش این تعداد قادر خواهند بود زمان بارگذاری وب سایت خود را سرعت دهند. راه ساده تر این است که مجموعه ای از فایل ها را مرور کرده و آنهایی را که می توانند غیر ضروری باشند شناسایی می کنند.

در حالی که ممکن است چندین بار برای مشاهده تفاوت قابل توجهی زمان بگذاریم، چندین فایل به راحتی میتوانند به عنوان نخستین نامزد برای تحکیم در نظر گرفته شوند.

استفاده از اسکریپت برای بارگیری غیر همزمان

اسکریپت هایی مانند جاوا اسکریپت و CSS را می توان در دو روش جداگانه – همزمان یا غیر همزمان استفاده کرد. بارگذاری همزمان شامل بارگذاری قطعه ها در یک زمان، همان ترتیبی است که روی صفحه نمایش داده می شود. در بارگیری نامتقارن، اسکریپت ها به طور همزمان بارگذاری می شوند، که به سرعت می انجامد. کاربران همچنین می توانند بارگذاری عناصر خاص را بدون نیاز به انتظار برای منابع خارجی برای بارگذاری اولویت بندی کنند.

اگر مرورگر یک فایل یکپارچه CSS یا یک جاوا اسکریپت پیدا کند، بارگذاری صفحه مکث می کند تا آرشیو مربوطه به طور کامل بارگذاری شود. با این حال، برای داده های ناهمزمان، مرورگر بار دیگر عناصر صفحه را بارگیری می کند.

برای وردپرس، کاربران می توانند گزینه هایی را در کنار Render-blocking CSS / JS در هنگام استفاده از تب فول اچ دی WP Rocket را ببینید.

شما همچنین می توانید فایل های CSS یا JS را مستقیما با استفاده از async و یا تعویق عملکرد در جاوا اسکریپت بارگذاری کنید. در زیر یک مثال از گزینه async است:

<script async src=”script.js”></script>

ذخیره تغییرات به کاربران اجازه می دهد که همه چیز را بارگذاری کند.

زمان پاسخ سرور را کاهش دهید

یکی از عوامل مهم در تعیین سرعت بارگذاری صفحات وب زمان لازم برای جستجوی سیستم نام دامنه است. مراجعه به DNS روند شناسایی یک نام وب سایت خاص در رکورد است. این را می توان به عنوان یک کامپیوتر اشاره به دفترچه تلفن برای شماره تماس تصور می شود.

زمان انجام این مرحله بستگی به سرعت ارائه دهنده DNS کاربر دارد. اگر کاربران متوجه شوند که این به اندازه کافی سریع نیست، شاید زمان آن باشد که به یک ارائه دهنده خدمات DNS سریعتر تغییر دهیم. برای کمک به انتخاب یک ارائه دهنده DNS، می توانید یک گزارش مقایسه سرعت DNS، مانند این یکی از SolveDNS، که به روز رسانی ماهانه رتبه بندی سرعت ارائه دهندگان مختلف را می دهد، مشورت کنید.

افزایش سرعت وب سایت
استفاده از یک شبکه تحویل محتوا (CDN)

میزبانی فایل های رسانه ای در یک CDN یکی از بهترین راه های افزایش سرعت وب سایت است. این روند تنها می تواند تا ۶۰ درصد از پهنای باند را ذخیره و تعداد درخواست های ساخته شده توسط این سایت را ۵۰ درصد کاهش دهد.

CDN با میزبانی فایل ها بر روی یک شبکه گسترده از سرور ها در سراسر مناطق مختلف جغرافیایی کار می کند. بنابراین، هنگامی که یک سایت یک بازدید کننده از یک منطقه خاص در جهان دریافت می کند، فایل ها را از سرور هایی که نزدیک به آنها قرار دارد، بارگیری می کند. از آنجا که پهنای باند در سراسر شبکه گسترده ای از سرورها گسترش یافته است، بار در یک سرور به طور قابل توجهی کاهش می یابد. این همچنین وب سایت ها را از تکان های ترافیکی و حملات DDoS محافظت می کند.

ذخیره سازی می تواند کمک کند، اما مراقب باشید.

یک روش کارآمد برای سرعت بخشیدن به یک وبسایت، استفاده از ذخیره سازی است. کش یک حافظه کوتاه مدت یک سایت است. هنگام بازدید از یک سایت برای اولین بار، یک نسخه از درخواست

فایل sted ذخیره شده است این فایلهای “ذخیره شده” در طول بازدیدهای آینده نمایش داده می شوند.

با این حال، کاربران باید هنگام انتخاب این گزینه مراقب باشند. با توجه به اینکه حافظه ذخیره شده یک نسخه قبلی از سایت را به بازدیدکنندگان تکراری نمایش می دهد، احتمال دارد که آنها ممکن است حاوی اطلاعات نادرست باشند. سایت های پویا که حاوی جنبه هایی مانند سبد خرید یا رسانه های اجتماعی هستند مانند eBay و توییتر می توانند به طور خاص مشکل ساز باشند.

خوشبختانه اکثر پلاگین ها به طور خودکار فضای ذخیره سازی را در فواصل منظم پاک می کنند. با این حال، کاربران ممکن است نیاز به انجام این کار به صورت دستی در حال حاضر و دوباره. اگر یک سرور از Caching اورانیوم استفاده می کند، این کار را می توان به راحتی از طریق پلاگین رایگان Varnish HTTP Purgeانجام داد.

کاهش حجم فایل برای بهینه سازی تصویر و ویدئو

تصاویر و فایل های رسانه ای از بزرگترین تخلیه ها در منابع سایت است. پخش کننده های ویدئویی HTML5 و فایل های رسانه ای مربوطه می تواند به شما در اندازه فایل ها کمک کند. در حالی که آنها به دنبال راه طولانی در ایجاد وب سایت جذاب هستند و می توانند محتوای متنی را تکمیل کنند، همچنین به سهم بیشتری از پهنای باند و فضای سرور نیاز دارند. این امر به ویژه هنگامی که سایت هایی مانند فروشگاه های آنلاین یا نمونه کارها را که ممکن است شامل تعدادی از تصاویر HD باشد، قابل توجه است.

بهینه سازی تصویر یک فرآیند طبیعی برای پیاده سازی و فشرده سازی اندازه تصویر است و هرگونه اثر مضر قابل توجه بر کیفیت آن. این روش همچنین می تواند کاملا خودکار باشد. کاربران می توانند از  TinyPNGبرای بهینه سازی تصویر استفاده کنند. ابزار آسان و رایگان برای استفاده است.

برای فشرده سازی ویدیو، می توانید از پخش کننده های ویدئویی مدرن HTML5 که قابلیت فشرده سازی داخلی دارند استفاده کنید. تنه های ویدئویی منبع باز وجود دارد که به شما این امکان را می دهد که این اقدامات را انجام دهید مانند Plyr، Video.js، Afterglow و غیره

فایل های وب سایت را کاهش دهید و فشرده کنید.

Minification یک فرآیند است که باعث حذف کد محتوای یک سایت از مطالب غیر ضروری می شود. این حافظه مورد نیاز را کاهش می دهد و باعث می شود سرعت اجرای کد افزایش یابد.

با استفاده از ابزارهای مناسب، شما می توانید بدون نیاز به تعامل با کد به راحتی دستکاری کنید. نمونه هایی از ابزارهای آنلاین عبارتند از CSS Compressor و Minify که ویژگی های فراوانی و UI بصری را ارائه می دهند.

نتیجه

در حالی که تلاش برای افزایش زمان بارگذاری صفحه می تواند یک کار چالش برانگیز باشد، نتیجه بهبود قابل توجهی در عملکرد کلی وب سایت خواهد بود.

در حالی که برخی از پیشنهادات در لیست بالا ممکن است نسبتا جزئی باشد، هر گام کوچک در جهت کاهش زمان بارگذاری صفحه می تواند در دراز مدت تغییر کند. همانطور که توسط آمازون متوجه شد، هر ثانیه ذخیره شده می تواند منجر به تبدیل، درآمد و موفقیت شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *