۷ راه میانبر برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار خودتون

۷ راه میانبر برای رسیدن به موفقیت

تغییرات زمانی اتفاق می افتند که واقعا حس میکنیم لازم هستند . اگه نیازی نباشه هیچ وقت کشف و اختراعی هم نخواهد بود . تنها در شرایط سخت است که تحولات پدید می آیند.

ناپلئون یه حرف در این زمینه داره که میگه : “وارد کردن شوک به بدن عادتهای مغز رو نابود میکنه ” . اما چگونه ؟ چرا باید این اتفاق بیفته ؟

باید سعی کنید تا روزمرگی و معمولی بودن رو متوقف کنید . همه تلاش میکنند تا به دور از چالش ها و با خیال راحت و آسوده زندگی کنند اما سعی کنید به این کار خاتمه بدید . سعی کنید روزمرگی رو از خودتون دور کنید تا افراد متفاوتی رو برای پیشرفت جذب خودتون کنید .

تحولات خیلی سریع رخ میدهند . اما باید خیلی محتاط و هوشمندانه با چالش ها مواجه بشید تا بتونید عادتها رو از  ذهنتون بیرون بریزید .

چارلز هانل میگه : ” این که مشکل چیه اصلا مهم نیست  , این که مشکل کجاست اصلا مهم نیست , اصلا مهم نیست که کی درگیر مشکل شده مهم اینه که خودتون رو قانع کنید که چه اتفاقی قراره اتفاق بیفته

بریم سراغ  ۷ راه میانبر برای رسیدن به موفقیت و ببینیم این  ۷ راه میانبر برای رسیدن به موفقیت دقیقا چیا هستند :

  1. روی خودتون و روابطتون حساب باز کنید .

برای اینکه سطح تعهد خودتن رو به هدفتون بدونید به میزان سرمایه گذاریتون نگاه بیندازید .وقتی بر روی چیزی سرمایه گذاری میکنید خودتون رو اون موضوع گره میزنید . هر چه بیشتر بر روی اون سرمایه گذاری کنید بیشتر به خودتون به عنوان یک فرد موفق نگاه مکنید . سرمایه گذاری شما رو مجبور میکنه تا از تمام تواناییتون برای ارتقا و رسیدن به هدف استفاده کنید . سعی کنید با کارهاتون اطرافیانتون رو هم بر روی سرمایه گذاری بر روی فعالیت شما ترقیب کنید .

به چه میزان باید بر خودتان سرمایه گذاری کنید ؟

جیم روون میگه : ” چنانچه بر روی کار سخت کار کنید میتوانید زندگی را بچرخانید , و چنانچه بر روی خودتون کار کنید میتوانید ثروت را به وجود بیاورید “.

تعداد مردمی که روی خودشون سرمایه گذاری میکنند کم هستند . مثلا ممکن از به مرکز ماساژ بروند یا اینکه کتابی برای خودشون تهیه کنند . اعتقاد درونی اونها به شدت محدود هست . شما به چیزهایی دست پیدا میکنید که معتقد هستید ارزش به دست آوردن رو دارند . هاوکینز در کتاب “Letting Go”   میگه: ” وقتی ما مستحق فقر هستیم که به دید کوچکی نسبت به خودمان داشته باشیم و به صورت ناخودآگاه به این نتیجه میرسید که به این حقیقت رسیده ایم .”

هر چه بر روی خودتون بیشتر سرمایه گذاری کنید بیشتر متعهد به تحقیق اهدافتون میشید . به زور و اجبار به خودتون بگید ” من ارزشش رو دارم ” تا بتونید در ناخودآگاهتون این رو به وجود بیارید .

  1. سعی کنید در محیط درست قرار بگیرید .

بیرن باوم میگه : “ ایده های ناب با نشستن و فکر کردن به دست نمی آیند . ” فردی که هستید نتیجه محیط و اطرافیان شما هستند . اگر دوستان متفاوتی داشتید ممکن بود فرد کاملا متفاوتی می بودید . با تغییر محیط شما هم تغییر میکنید . چنانچه ایده های بزرگ و خوبی میخواهید باید در محیط های متفاوت و بهتری نسبت به محیط فعلی خودتون قرار بگیرید .

به محیطی احتیاج دارید تا بتونه شما رو به اهداف بزرگتون برسونه . محیطی که ذهن شما بتونه آزادانه فعالیت کنه و محیطی که انگیزه شما رو بالاتر ببره . در محیط مناسب افکار منفی از بین میروند و جای خودشون رو به شوق و لذت میدهند . محیط مناسب میتونه ایده ها و خلاقیت فوق العاده ای رو برای شما ایجاد کنه .

چگونه محیط مناسب رو پیدا کنیم ؟

وقتی روی خودتون سرمایه گذاری میکنید یک یک واقعیت وجود داره که نادیده گرفته میشه , اصل عرضه و تقاضا . وقتی به دنبال اهداف بزرگ هستید عرضه متفاوت خواهد بود .اگر میخواهید محیطی مملو از افراد قوی داشته باشید کائنات تمام تلاشش را به کار میگیرد و این اتفاق می افتد. انتخاب محیط دست شما نیست , فقط در صورتی که تقاضای شما به میزان لازم بزرگ باشید میتوانید انتظار نتیجه را داشته باشید .

  1. هدفهای خودتون رو ۱۰ برابر تصورتون بالا ببرید .

تونی رابینز میگه : ” یک تصمیم واقعی نیرویی است که زندگی شما را دگرگون میکند .یک تصمیم باید قاطع و محکم باشد . ”

تعداد کمی از مردم تصمیم قاطع میگیرند . به خاطر عدم اعتماد به نفس و ناتوانی در پایبندی افراد کمی وجود دارند که تصمیم قاطع بگیرند . چنانچه اعتماد به نفس کافی ندارید نمیتوانید نسبت به اهداف خودتون متعهد باشید .

خیلی از مردم تلاش میکنند به خودشون دروغ بگویند . آنها قرار میگذارند که کاری رو انجام بدهند اما بعد از گذشت زمان هیچ کاری نمیکنند . گاندی میگوید : ” این که به چیزی اعتقاد داشته باشید و برایش تلاش نکنید خیانت است .”

برای اینکه تصمیم خاص بگیرید بهتر است در محیط خاص باشید . وقتی از روزمره خودتون فاصله میگیرید ذهن خودتون رو در محیطی به غیر از روزمره خودتون قرار بگیرید .  زمانی که با ذهنیت ضعیف تصمیمی رو میگیرید اهدافتان به اندازه کافی بزرگ نیستند . اما در محیط قوی اهداف بزرگتری را انتخاب می کنید . باید بر روی اهدافی تمرکز کنید که نیازمند اعتقاد شما نسبت به موفقیت هست .

مدتی قبل در بین صحبتها  شنیدم که شخصی در مورد ده برابر کردن قیمت محصول و خدمات صحبت می‌کرد. این گفتگو ها به من کمک کرد. من به یک دوره آموزشی آنلاین که  آماده فروش شده بود، فکر می‌کردم و تصمیم بر این شد که قیمتش را از ۲۰۰ دلار به ۱۰۰۰ دلار افزایش دهم . برخی مشتریانم با دیدن قیمت جدید هیجان زده میشدند . افزایش قیمت باعث نتیجه بهتری برای من شده بود . اما یکی از مشتریانم به من گفت گه چطور قیمت را پنج برابر کردی در صورتی که ۵ برابر بهتر نشده بودی ؟

او درست گفته بود , من بهتر نشده بودم . شما فقط زمانی میتوانید موفقیت خودت را اثبات کنید که ارزش خود را ثابت کرده باشید . سعی کنید کارهایی رو انجام بدهید که تا به حال انجام نداده اید .

کایل مینارد میگوید : ” بدترین نصیحتی که داشته ام این بوده که قیمت سخنرانیهایم را بالا تر نبرم , به من گفتند چنانچه قیمت را بالا تر ببرم کنار گذاشته خواهم شد چون قابلیت رقابتی با سخنرانان دیگر ندارم , با این حال قیمتها را آهسته افزایش میدادم و سوالات بیشتر در ذهنم وجود دارد و مردم کمتر با من گفتگو میکنند . این کار حس آزادی بیشتری به من داد

  1. بگردید و یک تیم عالی پیدا کنید .

باربارا  کرکوران میگه : ” شما زمانی کسب و کار نامیده میشودی که اولین کارمند خودتون رو استخدام کنید . ”

هنگامی که تصمیم گرفتم دوره آنلاین و بزرگ رو راه اندازی کنم به تنهایی نمیتوانستم این کار رو انجام بدم , بنابر این تصمیم گرفتم بهترین افراد را برای این کار استخدام کنم , کووی میگه : ” وقتی میتونیم بگیم همکاری اتفاق افتاده که یک به علاوه یک ده یا صد شده باشد. ”

نتیجه این صحبت این میشه که با همکاری نتیجه فراتر از انتظار رفته و چالش بزرگتر میشود .

  1. برای اطرافیان تجربه های ماندگار خلق کنید .

برایان تریسی میگه : ” برنده ها , انتظارات درست را برای خودشان به عادت تبدیل کرده اند . ”

با کمک تیمی که اکنون داشتم میتوانستم به سمت کارهایی بروم که تنهایی نمیتوانستم . میتوانستم دوره آنلاین خودم را ارتقا بدهم و آن را توسعه بدهم . و همین امر سبب شد این دوره برای مشتریان من کاربردی و مفید باشد .

  1. هدف بزرگ را در نظر بگیرید تا مجبور به تلاش قدرتمندانه باشید

چارلز هانر میگه : ” ذهنیتی برای خودتون بسازید و آن را از دیگران متمایز کنید . راه درست به شما نشان داده خواهد شد . ”

ما یک هدف بزرگ در نظر گرفتیم و یک همکار عالی انتخاب کردم . ایده های جذاب به ذهنم رسید .

دیدگاههای بزرگتر و شجاعانه تر در محیط و موقعیت جدید در حال شکل گیری است . دن سالیوان میگه : ” اگر میخواهید پتانسیل خود را به حداکثر برسانید باید کارهای معمول رو کنار بگذارید و از تواناییهای خاصتون استفاده کنید . باید کارهای پر تاثیر را انجام دهید . تلاش کنید بهترین خودتون باشید و به دیگران اجازه ایفای نقش بدهید . ”

وقتی نیرویی را استخدام میکنید تا در کارها به شما کمک کنند سرعت موفقیتتان چندین برابر میشود . سعی کنید خودتان را در موقعیت کارهای بزرگ قرار دهید که تنهایی توان انجام آنها را ندارید در نتیجه نیاز دارید تا نیروهای جدید استخدام کنید .

  1. سعی کنید با محیط جدید هم سو شوید .

همه چیز تلاش میکند شما را به انسان قبلیتان برگرداند . تصمیم درست در زمان درست گرفته شده است شما نمیتوانید به عقب برگردید . تصمیمات جدید شما و خود شما برای بعضی افراد خوش آیند نیست در نتیجه باید این افراد را از زندگیتان پاک کنید . این کار عواقبی هم دارد که باید در نظر گرفته شود . ممکن است شکست بخورید و رابطه های خاصتان به پایان برسند .

اما شما برای پیشرفت به تصمیم عاقلانه نیاز دارید . الان در سطح بالاتری زندگی میکنید . شما محیط اطراف خود را مجبورد میکنید تا مطابق نظر شما تغییر کند و خودتان را تحت فشار قرار میدهید تا به فردی تبدیل شوید که همیشه آرزویش را داشته اید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *