پایتون محبوب تر از همیشه , بالاترین میزان محبوبیت زبان پایتون

پایتون محبوب تر از همیشه , پایتون به بالاترین میزان خود در تاریخ شاخص Tiobe ماهیانه زبان برنامه نویسی رسیده است. تيوب خاطر نشان كرد كه پايتون در سه يا چهار سال آینده جاوا و سيم كارت را در اختيار دارد كه به عنوان محبوب ترين كتاب فهرست شناخته شود.

رتبه بندی ماه ژوئن Tiobe از ۸٫۵۳ درصد برای پایتون به بالاترین حد خود یعنی ۸٫۳۷۶ درصد در دسامبر گذشته رسید. تیتو معتقد است که پایتون در جایگاه سوم جاوا و س. قرار دارد. پایتون سهولت استفاده را از جاوا و C فراهم می کند و بسیاری از تازه واردان را جذب می کند.

[پایتون چیست؟ تمام آنچه نیاز است بدانید. • آموزش: نحوه شروع با پایتون. • ۶ کتابخانه ضروری برای هر توسعه دهنده پایتون. • چرا شما باید از Python برای یادگیری ماشین استفاده کنید. | با موضوعات داغ در برنامه نویسی با NewsWorld App Dev Report آشنا شوید. ]
شاخص Tiobe رتبه بندی های خود را بر اساس یک فرمول ارزیابی جستجو های مربوط به زبان های برنامه نویسی در موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و Bing. به طور خاص، رتبه بندی بر اساس تعداد دوره ها، مهندسان ماهر و فروشندگان شخص ثالث مربوط به یک زبان است. پایتون در حال حاضر در بالای رقیب Pypl (محبوبیت زبان برنامه نویسی) شاخص است، که اساسا رتبه بندی تنها در مورد چگونگی اغلب آموزش زبان در Google است.

همچنین با افزایش شاخص تورم در ماه ژوئن، زبان Swift اپل در رتبه ۱۱، با امتیاز ۱٫۴۱۹ درصد قرار دارد. Swift در این زمان در سال گذشته و در ماه اکتبر ۱۸ رتبه ۱۵ را داشت، در حالی که زبان Objective-C پیشینیان آن ۱۲ ماه در رتبه ی ۳۹۱ قرار دارد. Tiobe انتظار دارد که Objective-C از ۲۰ سال گذشته ظرف دو سال خارج شود.

شاخص ژوئن تيوب، زبان Groovy رتبه ۱۴، با رتبه ۱٫۳ درصد است. این با رتبه بندی ۶۰ ساله یک سال قبل، با نمره قابل ملاحظه ۱۹ امتیاز، مقایسه می شود. Tiobe می بیند Groovy به عنوان استفاده شده توسط استفاده از آن در نوشتن اسکریپت برای ابزار ادغام مداوم Jenkins تقویت شده است، اما سوالی است که آیا Groovy می تواند ۲۰ موقعیت خود را حفظ کند.

شاخص Tiobe بالاترین ۱۰

به ترتیب ۱۰ زبان برتر در شاخص Tiobe ژوئن ۲۰۱۹ قرار دارند:

 1. جاوا با امتیاز ۱۵٫۰۰۴ درصد
 2. C در ۱۳٫۳ درصد است
 3. پایتون در ۸٫۵۳ درصد است
 4. سی ++ با ۷٫۳۸۴ درصد
 5. Visual Basic .Net در ۴٫۶۲۴ درصد
 6. C #، در ۴٫۴۸۳ درصد است
 7. جاوا اسکریپت در ۲٫۷۱۶ درصد است
 8. پی اچ پی، در ۲٫۵۶۷ درصد
 9. SQL، در ۲٫۲۲۴ درصد
 10. مجلس، در ۱٫۴۷۹ درصد است
 11. شاخص Pypl بالا ۱۰

 

به دنبال ۱۰ زبان برتر در شاخص Pypl ژوئن ۲۰۱۸ است:

 1. پایتون با ۲۸٫۰۸ درصد سهم
 2. جاوا، در ۲۰٫۵۱ درصد است
 3. جاوا اسکریپت، در ۸٫۲۹ درصد است
 4. C # در ۷٫۴۱ درصد است
 5. پی اچ پی در ۶٫۹۶ درصد است
 6. C / C ++، در ۵٫۷۶ درصد
 7. R در ۴٫۱۵ درصد است
 8. هدف-C، در ۲٫۸۲ درصد است
 9. سویفت، در ۲٫۳۶ درصد
 10. Matlab، در ۱٫۹۵ درصد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *