پایتون جهان را خواهد بلعید : چگونه یک پروژه جانبی خفن ترین زبان برنامه نویسی شد؟

پایتون جهان را خواهد بلعید : چگونه یک پروژه جانبی خفن ترین زبان برنامه نویسی شد؟

گیدو ون روسوم، در نتیجه  کمبود زبان برنامه نویسی، پایتون را ایجاد کرد. نیک هیت با استفاده از زبان که میلیونها نفر آن را استفاده می کنند، با ون راسوم درباره گذشته پایتون صحبت می کنند و آنچه را که بعدا دنبال می شود بررسی می کند.

در اواخر سال ۱۹۹۴ یک گروه انتخاب شده از برنامه نویسان از سراسر ایالات متحده برای بحث در مورد سلاح های مخفی جدید خود ملاقات کردند.  بری ورشو یکی از ۲۰ توسعه دهنده است که در آن اولین کارگاه برای زبان برنامه نویسی تازه ساخته شده پایتون حضور دارد و به یاد آوردن هیجان قابل ملاحظه در میان کاربران اولیه است.

“من می توانم کسی را به طور خاص به یاد داشته باشم که گفت:” شما نمی توانید به کسی بگوئید که من اینجا هستم، زیرا استفاده ما از پایتون مزیت رقابتی است. ” این سلاح مخفی آنهاست، درست است؟ ”

 

حتی در آن جلسه اولیه، در اداره ملی استاندارد ایالات متحده در مریلند، ورشو می گوید آشکار است که پایتون چیزی جدیدی در نحوه نوشتن کد و به سادگی انجام کارها ارائه می دهد.

“وقتی اولین بار به پایتون معرفی شد، می دانستم که چیز خاصی وجود دارد؛ این ترکیب ترکیبی از قابلیت خواندن بود و لذت بردن از نوشتن کد پایتون بود”، او به یاد می آورد.

 

پایتون جهان را خواهد بلعید , امروز شور و شوق برای پایتون به مراتب فراتر از دایره اولیه توسعه دهندگان گسترش یافته است و برخی پیش بینی می کنند که به زودی تبدیل به محبوب ترین زبان برنامه نویسی در جهان خواهد شد، زیرا کاربران همچنان به کاربران جدیدتر سریعتر از هر زبان دیگری اضافه می کنند. میلیون ها نفر از مردم هر روز از Python استفاده می کنند، با رشد چشمگیر در کاربران نشان می دهد که علائم کمی از تلخ شدن دارند.

پایتون برای وظایف بزرگ و کوچک توسط توسعه دهندگان حرفه ای و آماتور استفاده می شود و مخصوصا در بخش های وب، دانشمندان داده ها و مدیران سیستم محبوب است. این پایتون که در اوایل امسال کمک کرد اولین تصاویر سیاهچاله را که تقریبا ۵۰۰ میلیون تریلیون کیلومتر فاصله دارد، به هم متصل می کند، درست همانطور که پایتون است که شمار زیادی اسکریپت هک شده را بر روی رایانه های رومیزی در سرتاسر جهان می گذارد.

پایتون نقش مهمی در برخی از سازمان های شناخته شده در جهان بازی می کند و به Netflix کمک می کند تا فیلم ها را به بیش از ۱۰۰ میلیون خانه در سراسر جهان بسپارد، اینستاگرام پدیده اشتراک گذاری عکس را به اشتراک می گذارد و از ناسا در اکتشاف فضا کمک می کند.

در برخی موارد، ظهور پایتون به طرز شگفت انگیزی و شگفت انگیزی است که گروه کمدی بریتانیایی آن را بعد از نامگذاری نامگذاری کرده است و در زبان خود، زبان برنامه نویسی به همان اندازه معروف و تاثیرگذار بوده است. پایتون جهان را خواهد بلعید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *