پایتون یا #C : مقایسه ای بین زبانهای برنامه نویسی

پایتون یا #C ,آیا شما یک پروژه توسعه را راه اندازی می کنید و زمان زیادی را برای انتخاب پایتون و C # انتخاب می کنید؟ نگران نباشید، ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم.

پایتون یا #C

پایتون یا #C , پایتون یک زبان برنامه نویسی جامع و متن باز است که وبسایت هایی مانند YouTube، Reddit، Pinterest و Instagram را قدرتمند می کند. پایتون یکی از اولین پشته های فن آوری بود که گوگل برای توسعه موتور جستجوی خود استفاده کرد. امروز یکی از پرطرفدارترین زبانهاست که در روند پیشرفتهای اخیر مانند یادگیری ماشین بسیار کاربردی است.
از سوی دیگر، C # توسط مایکروسافت به عنوان بخشی از .NET توسعه داده شد. C # یک زبان برنامه نویسی عمومی است که برای زیرساخت زبان مشترک (CLI) طراحی شده است. شما وب سایت هایی مانند CWP را مانند سرریز پشته و تکنولوژی های پیشرفته مانند مایکروسافت هولنز پیدا خواهید کرد.

هر دو پایتون و C # شی گرا هستند، اما در حالی که C # به طور کامل شی گرا است، توسعه دهندگان می توانند از پایتون برای نوشتن کد رویه نیز استفاده کنند. علاوه بر این، پایتون یک زبان پویا تفسیر شده است، در حالی که C # یک زبان کامپایل شده با استاتیک است. به این معناست که نرم افزار C # در برنامه هایی مانند موتورهای بازی پایتون را بهتر از Python می کند اما سرعت توسعه سریع Python را از دست نخواهد داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت های بحرانی بین پایتون و C # برای خواندن متن مورد نظر خود را انتخاب کنید.

رایگان در مقابل پولی

در مقابل #C ، که بخشی از جهان مایکروسافت است، پایتون منبع باز است و به صورت رایگان در دسترس است. C # توسط مایکروسافت اداره می شود و از اکوسیستم وسیع و منحصر به فردش استفاده می کند. پایتون عمدتا بر پایه تلاش های جامعه پرشور آن است که بسیاری از ابتکارات منبع باز را برای کمک به توسعه ی زبان حفظ می کند. اگر شما در بودجه محدودی کار میکنید و پایتون همه چیزهایی را که باید برای ساختن محصول خود ایجاد کنید، انتخابی ارزان تر از C # است.

پشتیبانی

از آنجا که #C  در اکوسیستم راه حل مایکروسافت عمل می کند، ممکن است تصمیم بگیرید هزینه ای را پرداخت کنید تا اطمینان حاصل شود که توسعه دهندگان هر زمان که لازم است، کمک و پشتیبانی اورژانسی از کارشناسان مایکروسافت دریافت کنند. توسعه دهندگان برنامه نویسی در پایتون تنها می توانند بر جامعه پایتون حساب کنند – که بسیار مفید و پرشور است، اما نمی تواند همان سطح پشتیبانی را تضمین کند.

راحتی در استفاده

یک نگاهی به شاخص TIOBE به اندازه کافی برای دیدن اینکه Python و C # در دست دارند تا آنجا که محبوبیت در میان توسعه دهندگان نگران است. توسعه دهندگان مانند #C به دلیل طراحی و منشاء آن در پارادایم برنامه نویسی شی گرا. کسانی که تجربه کرده اند با جاوا می توانند آن را سریع انتخاب کنند – و اگر انتخاب برنامه های کاربردی برای پلتفرم مایکروسافت باشد، این انتخاب هوشمندانه است زیرا C # عمیقا با چارچوب .NET انعطاف پذیر است.

اما بعضی چیزها وجود دارد که توسعه دهندگان می توانند با Python بسیار سریعتر انجام دهند، عمدتا به این دلیل که زبان به صورت پویا تایپ شده است. دستورالعمل پایه پایتون نیاز به دانستن ساختارهای زبان کمتر دارد، در حالی که در C #، شما نمیتوانید یک برنامه را بدون دانستن آنچه که کامپایل، مجامع، فضاهای نام، کلاسها و روشها (و بسیاری دیگر!) می توانید بنویسید.

یادگیری پایتون آسانتر است. توسعه دهندگان می توانند از تعداد بیشتری از ویژگی های خود استفاده کنند زیرا آنها عمیق تر به زبان می آیند. در C # این یک گزینه نیست توسعه دهندگان باید قبل از نوشتن خط اول کد خود، روش بیشتری را یاد بگیرند.

در نتیجه، یک پروژه در C # نیاز به استخدام توسعه دهندگان دارد که قبلا در C # بسیار مهارت دارند. توسعه دهندگان پایتون می توانند در یادگیری چیزهای جدید ادامه دهند و آزمایش های سریع را در مسیر انجام دهند.

ابزارها

برای نوشتن در C #، توسعه دهندگان باید مجموعه ای از ابزارهای تخصصی مانند Visual Studio .NET، Far، Redgate. Reflector .NET، IIS و بسیاری دیگر (از جمله افزونه ها) را بدانند. توسعه دهندگان پایتون می توانند با Vim / Emacs همراه با برخی از ابزارهای یونیکس استاندارد کنار بیایند. به طور کلی، توسعه دهندگان پایتون می توانند از ابزارهای نسبتا ساده تر، اما بیشتر به طور کلی توسعه استفاده کنند.

پویا در مقابل استاتیک

پایتون یک زبان پویا تر از #C  است. اما برای پروژه شما چطور است؟

هنگامی که به زبان های پویا می آید، روند توسعه نسبتا سریع و آسان است. به همین دلیل آنها نیاز به تخصص یک رهبر تیمی دارند که این روند را نظارت خواهند کرد تا مطمئن شود که توسعه دهندگان یک برنامه قوی و مقیاس پذیر را ایجاد می کنند.

از آنجا که #C  یک زبان استاتیک است، شامل گام ساخت / کامپایل شده است که برخی از توسعه دهندگان آن را دوست ندارند. فرآیند ساخت گام به کل فرایند توسعه اضافه می کند و بهره وری آن را تحت تاثیر قرار می دهد. اما کامپایلر همچنین خطاهای نحو را قبل از اینکه مشکل شود، شناسایی می کند.

عملکرد

#C ممکن است کمی عملکرد Python را تسریع کند، اما از آنجایی که آن را در فن آوری های منبع باز اجرا نمی کند، این مزیت را در هزینه نرم افزار زیربنایی به دست می آورد. C # ممکن است منابع سرور کمتری برای همان حجم کاربران همزمان از پایتون داشته باشد، اما شما هرگز به مایکروسافت برای این سرورها پرداخت نخواهید کرد.

توسعه دهندگان می توانند عملکرد Python را با اجرای کامپایلر JIT PyPy بهبود بخشد. نوشتن و استفاده از کد در C # کندتر از Python است – دومین فرآیند توسعه سریع آن است که به نحو ظریف، طبیعت پویا و دسترسی کتابخانه ها از کد پیش نوشته شده برای استفاده مجدد آسان . در کل، توسعه دهندگان در محیط پایتون کارآیی بیشتری دارند.

پایتون یا #C ؟

اگر پروژه شما به سرعت و کارایی بستگی دارد، پایتون انتخاب مطلوب خواهد بود. این یادگیری آسان است، گزینه هایی برای توسعه یکپارچه نرم افزاری فراهم می کند و توسعه دهندگان را با مجموعه ای از کتابخانه های منبع باز مفید که روند توسعه را سرعت می بخشد فراهم می کند.

با این حال، اگر پروژه شما مستلزم یکپارچه سازی کامل مایکروسافت، کارایی بالا و تکیه بر یک دستورالعمل استاندارد و کتابخانه ها باشد، C # بهترین انتخاب است.

آیا شما در مورد Python یا C # سؤالی دارید؟ با مشاوران ما تماس بگیرید آنها خوشحال خواهند شد که به شما کمک کنند تا پشته فناوری مناسب را برای پروژه خود انتخاب کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *